FVL-1250VTC+C
Στοιχεία για το μηχάνημα
- Ονομασία μηχανήματος:
- Τόρνος CNC
- Κατασκευαστής:
- Chevalier
- Μοντέλο:
- FVL-1250VTC+C
- Αριθμός μηχανήματος:
- FXH14B001
- Έτος κατασκευής:
- 2015
- Κατάσταση:
- πολύ καλή (μεταχειρισμένο)
- Λειτουργικότητα:
- πλήρως λειτουργικό
Τεχνικές λεπτομέρειες
- Μήκος τόρνευσης:
- 1.600 χιλ.
- Μέγιστη ταχύτητα ατράκτου:
- Διαδρομή άξονα Z:
- 900 χιλ.
- Μέγιστο βάρος τεμαχίου:
- Διάμετρος τραπεζιού:
παροχή
- Τοποθεσία:
- Olomoucký kraj, Τσεχική Δημοκρατία
- Διαθεσιμότητα:
- αμέσως μετά το τέλος της δημοπρασίας
- Όροι παράδοσης:
- EXW
δωρεάν
Περιγραφή
The machine was only used approximately 5 times!
TECHNICAL DETAILS
X-axis Travel: −685 mm to +680 mm
Z-axis Travel: 900 mm
W-axis Travel: 800 mm
Max. Swing Diameter: 1,600 mm
Max. Turning Length: 1,600 mm
Max. Workpiece Weight: 8,000 kg
Table
Table Diameter: 1,250 mm
Low Speed: 5–120 rpm
High Speed: 150–300 rpm
Machining Spindle
Spindle Speed: 25–2,500 rpm
Max. Spindle Torque: 478 Nm
C-Axis
Nominal Speed: 3.33 rpm
Feed Rate Range (Milling): 0.1–3,000 mm/min
Feed Rate Range (Turning): 0.01–500 mm/rev
Tool Changer
Tool Holder: BT50
Tool Magazine Capacity: 16
Max. Tool Diameter: 220 mm
Max. Tool Length: 500 mm
Max. Tool Weight (Milling): 25 kg
Max. Tool Weight (Turning): 50 kg
Tool Change Time: 30 s
MACHINE DETAILS
Control System Brand: Fanuc 0i-T
Dimensions
Machine Height: 5,625 mm
Machine Weight: 22,000 kg
Supply
Electrical Connection: 90 kVA
Air Requirement: 5.5 kg/cm²
Coolant Capacity: 150 l
Η αγγελία μεταφράστηκε αυτόματα. Ενδέχεται να υπάρχουν σφάλματα μετάφρασης.
Διαχείριση πληρωμών
- Συναφή έξοδα αγοράς:
- 18 %
- Όροι πληρωμής:
- 100 % προκαταβολή