Τόρνος Swiss Type CITIZEN K16 VIICITIZEN
K16 VII
Τόρνος Swiss Type CITIZEN K16 VII
CITIZEN
K16 VII
σταθερή τιμή συν ΦΠΑ
Έτος κατασκευής
2005
Κατάσταση
Μεταχειρισμένο
Τοποθεσία
Veniano
Στοιχεία για το μηχάνημα
- Ονομασία μηχανήματος:
- Κατασκευαστής:
- CITIZEN
- Μοντέλο:
- Έτος κατασκευής:
- 2005
- Κατάσταση:
- έτοιμο προς χρήση (μεταχειρισμένο)
Τιμή & Τοποθεσία
σταθερή τιμή συν ΦΠΑ
- Τοποθεσία:
- Via Volta 21, 22070 Veniano, Italia
Καλέστε
Τεχνικές λεπτομέρειες
- Οπέρα άξονα:
- 19 χιλ.
Περιγραφή
TECHNICAL DATA
- Number of axes: 7
- Number of spindles: 2
- Maximum machining length: 200 mm
- Spindle speed: 15,000 rpm
- Spindle drive power: 3.7 kW
- Minimum C-axis increment: 0.001°
SUBSPINDLE
- Maximum bar diameter: 16 mm
Gsdpfsw Rcamex An Aoit
- Z-axis travel: 80 mm
- Spindle speed: 10,000 rpm
- Spindle drive power: 1.1 kW
TURRET 1
- Number of positions: 10
- Number of live tool stations: 4
- Live tool speed: 6,000 rpm
FRONT TOOL POST
- Number of positions: 4
BACK WORKING
- Number of positions: 3
ELECTRICAL SUPPLY
- Supply voltage: 200 V
- Total power consumption: 8 kW
WEIGHT AND DIMENSIONS
- Required space: 1850 x 1610 mm
- Machine height: 1050 mm
- Machine weight: 2050 kg
ACCESSORIES
- Control unit: Fanuc 31i
- Driven guide bushing
- Parts removal
- Parts ejector
- Coolant tank
- Bar feeder: IEMCA BOSS 332r
- Electrical transformer
Η αγγελία μεταφράστηκε αυτόματα. Ενδέχεται να υπάρχουν σφάλματα μετάφρασης.
- Number of axes: 7
- Number of spindles: 2
- Spindle drive power: 3.7 kW
SUBSPINDLE
- Maximum bar diameter: 16 mm
Gsdpfsw Rcamex An Aoit
- Z-axis travel: 80 mm
- Spindle drive power: 1.1 kW
TURRET 1
- Number of positions: 10
- Live tool speed: 6,000 rpm
FRONT TOOL POST
- Number of positions: 4
BACK WORKING
- Number of positions: 3
ELECTRICAL SUPPLY
- Supply voltage: 200 V
WEIGHT AND DIMENSIONS
- Machine height: 1050 mm
- Machine weight: 2050 kg
ACCESSORIES
- Control unit: Fanuc 31i
- Driven guide bushing
- Parts removal
- Parts ejector
- Coolant tank
- Bar feeder: IEMCA BOSS 332r
- Electrical transformer
Έγγραφα
Προμηθευτής
Σημείωση: Εγγραφείτε δωρεάν ή συνδεθείτε, για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις πληροφορίες.
10 Αγγελίες online
Αποστολή αιτήματος
Τηλέφωνο & Φαξ
Αυτές οι αγγελίες μπορεί επίσης να σας ενδιαφέρουν.
Μικρή αγγελία
Contamine-sur-Arve
1.488 km
Τόρνος ελβετικού τύπου CNC
CITIZENK16 VII
CITIZENK16 VII
Μικρή αγγελία
Albano Sant'Alessandro
1.233 km
PAMASPEEDRAM 1
PAMASPEEDRAM 1
Schlüchtern
MazakSlant Turn 40 MC
MazakSlant Turn 40 MC
Zuchwil
αυτόματο τόρνο
CitizenCincom M32-4M5
CitizenCincom M32-4M5
Jünkerath
Μηχανή άλεσης
Deckel MahoDMC 1035 V
Deckel MahoDMC 1035 V